EUROCUPS REFEREES DESIGNATION FOR 17th FEBRUARY 2018

100

EUROLEAGUE – GROUP PHASES 

GROUP A

19:30
EUROLEAGUE 2017-18 – GROUP A
Hemberg Sporthalle – Iserlohn (Germany)

Match #36 – ERG Iserlohn (DE) v UD Oliveirense (PT)

 

Claudio Ferraro (IT) Giovanni Andrisani (IT)

21:00
EUROLEAGUE 2017-18 – GROUP A
PalaBarsacchi – Viareggio (Italy)

Match #37 – CGC Viareggio (IT) v Reus Deportiu (SP)

Rui Torres (PT) Joaquim Pinto (PT)

GROUP B

20:00
EUROLEAGUE 2017-18 – GROUP B
Pavellò Olimpic – Vic (Espana)

Match #39 – CP Vic (SP) v FC Porto (PT)

Pascal Hanras (FR) Stephane Rizzotti (FR)

20:30
EUROLEAGUE 2017-18 – GROUP B
Complexe Sportif de l’Angelmière – La Roche Sur Yon (France)

Match #38 – La Vendeenne (FR) v H Follonica (IT)

Ruben Fernandez (SP) Daniel Villar (SP)

GROUP C

19:00
EUROLEAGUE 2017-18 – GROUP C
Salle Omnisport du Pierrier – Montreux (Switzerland)

Match #40 – Montreux HC (CH) v SL Benfica (PT)

Angel Tavera (SP) Gerard Gorina (SP)

21:00
EUROLEAGUE 2017-18 – GROUP C
PalaForte – Forte dei Marmi (Italy)

Match #41 – H Forte dei Marmi (IT) v FC Barcelona (SP)

Miguel Guilherme (PT) Paulo Rainha (PT)

GROUP D

 

CERS CUP

QUARTERSFINAL – 1st Leg

20:00
CERS CUP 2017-18 – QUARTERS FINAL
Pavellò Onze de Setembre – Lleida (Spain)

Match #113 – CE Lleida Llista (SP) v SC Tomar (PT)

Alessandro Eccelsi (IT) Filippo Fronte (IT)

20:45
CERS CUP 2017-18 – QUARTERS FINAL
Palasport D. Pietri – Correggio (Italy)

Match #112 – Correggio H. (IT) v CP Voltregà (SP)

Urs Dornbierer (CH) Roland Eggimann (CH)

21:00
CERS CUP 2017-18 – QUARTERS FINAL
Hoquei Clube de Turquel – Alcobaca (Portugal)

Match #114 – HC Turquel (PT) v H. Breganze (IT)

Jose Gomez (SP) Daniel Pico Ramos (SP)

21:30
CERS CUP 2017-18 – QUARTERS FINAL
Pavilhão Desportivo Municipal de Monserrate – Viana do Castelo (Portugal)

Match #111 – Juventude Viana (PT) v OC Barcelos (PT)

Matteo Galoppi (IT) Franco Ferrari (IT)

 

FEMALE LEAGUE CUP

QUARTERSFINAL – 2nd LEG

16:00
FEMALE LEAGUE CUP 2017-18 – QUARTERS FINAL
Prof. João Campelo (STUART CARVALHAIS School) – Queluz-Massama (Portugal)

Match #142 – Stuart HCM (PT) v CS Noisy Le Grand (FR)

Inigo Lopez Leiton (SP) Alberto Veiga (SP)

17:00
FEMALE LEAGUE CUP 2017-18 – QUARTERS FINAL
Hemberg Sporthalle – Iserlohn (Germany)

Match #140 – ERG Iserlohn (DE) v CP Voltregà (SP)

 

Giovanni Andrisani (IT) Claudio Ferraro (IT)

18:30
FEMALE LEAGUE CUP 2017-18 – QUARTERS FINAL
Palazzetto Don Sturzo – Molfetta (Italy)

Match #143 – E. Molfetta (IT) v S.L. Benfica (PT)

Juan Melero (SP) Josep Ribò (SP)

21:00
FEMALE LEAGUE CUP 2017-18 – QUARTERS FINAL
Bigues i Riells (Spain)

Match #141 – Bigues i Riells (SP) v Gijon HC (SP)

Ulderico Barbarisi (IT) Joseph Silecchia (IT)