Referees for the next round of Euroleague and WS Europe Cup (January, 19st)

0
34

EUROLEAGUE

EUROLEAGUE – GROUP A – 4TH MATCHDAY

18:00
Palazzetto Armeni – Follonica (Italy)

Match #28 – H Follonica (IT) x Dinan Quevert (FR)

Florindo Cardoso (PT) Julio Teixeira (PT)

19:00
Palau Blaugrana – Barcelona (Espana)

Match #29 – FC Barcelona (SP) x UD Oliveirense (PT)

Julien Thibaud (FR) Xavier Bleuzen (FR)

EUROLEAGUE – GROUP B – 4TH MATCHDAY

15:00
PalaForte – Forte dei Marmi (Italy)

Match #31 – Sporting CP (PT) x HC Liceo (SP)

Filippo Fronte (IT) Franco Ferrari (IT)

21:00
PalaForte – Forte dei Marmi (Italy)

Match #30 – H Forte dei Marmi (IT) x SK Germania Herringen (DE)

Jaime Vieira (PT) Orlando Panza (PT)

EUROLEAGUE – GROUP C – 4TH MATCHDAY

21:00
Reus Deportiu – Reus (Espana)

Match #32 – Reus Deportiu (SP) x SCRA Saint Omer (FR)

Steff Jordi (CH) Roland Eggimann (CH)
Live Score VideoGallery Images Gallery Match Report in PDF

21:00
PalaCastellotti – Lodi (Italy)

Match #33 – Wasken Lodi (IT) x FC Porto (PT)

Ivan Gonzalez (SP) Oscar Valverde (SP)

EUROLEAGUE – GROUP D – 4TH MATCHDAY

19:00
Pavilhao Fidelidade – Lisbon (Portugal)

Match #35 – SL Benfica (PT) x CE Noia (SP)

Joseph Silecchia (IT) Massimiliano Carmazzi (IT)

20:45
PalaRovagnati – Biassono (Italy)

Match #34 – HRC Monza (IT) x HC Montreux (CH)

Alberto Veiga (SP) Miguel Diaz (SP)

 

WS EUROPE CUP – 1/8 ROUND – 1ST LEG

17:30
Rollhockeyhalle – Diessbach (Switzerland)

Match #102 – RHC Diessbach (CH) x Igualada (SP)

1st Leg: 1-4 – 2nd Leg – Total goals: – 

Carsten Niestroy (DE) Daniel Loewe (DE)

18:00
Tomar (Portugal)

Match #100 – SC Tomar (PT) x H. Sarzana (IT)

1st Leg: 2-6 – 2nd Leg – Total goals: – 

Antonio Gomez (SP) Angel Tavera (SP)

20:00
Pavellò Onze de Setembre – Lleida (Spain)

Match #98 – CE Lleida Llista (SP) x Girona CH (SP)

1st Leg: 6-1 – 2nd Leg – Total goals: – 

Rui Torres (PT) Paulo Almeida (PT)

20:30
Roller Stadium – Merignac (France)

Match #95 – SA Merignac (FR) x RHC Wolfurt (AT)

1st Leg: 0-10 – 2nd Leg – Total goals: – 

Urs Dornbierer (CH) Johannes Schneider (CH)

20:45
Pavellò Municipal Oliveras de la Riva – Sant Hipolit de Voltregà (Espana)

Match #96 – CP Voltregà (SP) x Juventude Viana (PT)

1st Leg: 2-2 – 2nd Leg – Total goals: – 

Claudio Ferraro (IT) Matteo Galoppi (IT)

20:45
PalaLido – Valdagno (Italy)

Match #97 – H. Valdagno 1938 (IT) x RC Biasca (CH)

1st Leg: 6-5 – 2nd Leg – Total goals: – 

Luis Peixoto (PT) Miguel Guilherme (PT)

21:00
Salle Milou Decortioux – Coutras (France)

Match #99 – US Coutras (FR) x Nantes ARH (FR)

1st Leg: 2-4 – 2nd Leg – Total goals: – 

João Duarte (PT) Ricardo Leão (PT)

21:00
PalaBarsacchi – Viareggio (Italy)

Match #101 – CGC Viareggio (IT) x HC Turquel (PT)

1st Leg: 5-2 – 2nd Leg – Total goals: – 

Alvaro De La Hera (SP) German Sandoval (SP)