Referees for the next round of Euroleague, WS Europe Cup and Female League Cup (February 16th, 2019)

85

EUROLEAGUE – GROUP A – 5TH MATCHDAY

18:00
Palazzetto Armeni – Follonica (Italy)

Match #37 – H Follonica (IT) x FC Barcelona (SP)

Miguel Guilherme (PT) Luis Peixoto (PT)

21:00
Salee Nemèe – Dinan (France)

Match #36 – Dinan Quevert (FR) x UD Oliveirense (PT)

Alessandro Eccelsi (IT) Filippo Fronte (IT)
 

 

EUROLEAGUE – GROUP C – 5TH MATCHDAY

20:30
Salle des Sports du Brockus – Saint-Omer (France)

Match #40 – SCRA Saint Omer (FR) x FC Porto (PT)

Antonio Gomez (SP) Alberto Lopez (SP)

21:00
Reus Deportiu – Reus (Espana)

Match #41 – Reus Deportiu (SP) x Wasken Lodi (IT)

Rui Torres (PT) Paulo Almeida (PT)

 

EUROLEAGUE – GROUP D – 5TH MATCHDAY

19:00
Salle Omnisport du Pierrier – Montreux (Switzerland)

Match #42 – HC Montreux (CH) x CE Noia (SP)

Pascal Hanras (FR) Stephane Rizzotti (FR)

20:45
PalaRovagnati – Biassono (Italy)

Match #43 – HRC Monza (IT) x SL Benfica (PT)

Jose Gomez (SP) Josep Ribò (SP)

WS EUROPE CUP – QUARTERSFINALS – 1st LEG

18:00
Hockeyarena – Wolfurt (Austria)

Match #105 – RHC Wolfurt (AT) x CP Voltregà (SP)

Roland Eggimann (CH) Steff Jordi (CH)

20:30
Complexe sportif du Croissant, Nantes (France)

Match #103 – Nantes ARH (FR) x CE Lleida Llista (SP)

Lars Niestroy (DE) Thomas Ehlert (DE)

21:00
Centro Polivalente – Sarzana (Italy)

Match #104 – H. Sarzana (IT) x Igualada HC (SP)

Jose Pinto (SP) Joaquim Pinto (SP)

21:00
PalaBarsacchi – Viareggio (Italy)

Match #106 – CGC Viareggio (IT) x H. Valdagno 1938 (IT)

Ruben Fernandez (SP) Alberto Veiga (SP)

 

FEMALE LEAGUE CUP – QUARTERSFINALS – 2nd LEG

16:30
Salle Omnisport du Pierrier – Montreux (Switzerland)

Match #132 – HC Montreux (CH) x ERG Iserlohn (DE)

1st Leg: 1-11 – 2nd Leg: – Total goals: – 

Pascal Hanras (FR) Stephane Rizzotti (FR)

18:00
Pavellò Municipal Oliveras de la Riva – Sant Hipolit de Voltregà (Espana)

Match #130 – CP Voltregà (SP) x SL Benfica (PT)

1st Leg: 1-2 – 2nd Leg: – Total goals: – 

Matteo Galoppi (IT) Franco Ferrari (IT)

 

19:15
Pabellon de Mata Jove – Gijon (Espana)

Match #133 – Gijon HC (SP) x CP Manlleu (SP)

1st Leg: 0-5 – 2nd Leg: – Total goals: – 

Claudio Ferraro (IT) Luca Molli (IT)

 

20:30
Gymnase des Yvris – Noisy le Grand (France)

Match #131 – CS Noisy Le Grand (FR) x HCP Plegamans (SP)

1st Leg: 0-10 – 2nd Leg: – Total goals: – 

Julio Teixeira (PT) Orlando Panza (PT)