Referees 2nd matchday of Euroleague and 1/16 2nd Leg of WS Europe Cup

EUROLEAGUE – 2nd matchday

18:00
PalaForte – Forte dei Marmi (Italy)

Match #12 – H Follonica (IT) x UD Oliveirense (PT)

Ivan Gonzalez (SP) Oscar Valverde (SP)

 

18:00
Gluckauf Hallen – Hamm (Germany)

Match #15 – SK Germania Herringen (DE) x Sporting CP (PT)

Josep Ribò (SP) Raul Burgos (SP)

 

19:00
Salle Omnisport du Pierrier – Montreux (Switzerland)

Match #19 – HC Montreux (CH) x SL Benfica (PT)

Ulderico Barbarisi (IT) Giovanni Andrisani (IT)

 

20:30
Salle des Sports du Brockus – Saint-Omer (France)

Match #17 – SCRA Saint Omer (FR) x Wasken Lodi (IT)

Rui Torres (PT) Ricardo Leao (PT)

 

20:45
PalaRovagnati – Biassono (Italy)

Match #18 – HRC Monza (IT) x CE Noia (SP)

Luis Peixoto (PT) Miguel Guilherme (PT)

 

21:00
Palasport D. Pietri – Correggio (Italy)

Match #14 – H Forte dei Marmi (IT) x HC Liceo (SP)

Joaquim Pinto (PT) Josè Pinto (PT)

 

21:00
Reus Deportiu – Reus (Espana)

Match #16 – Reus Deportiu (SP) x FC Porto (PT)

Luca Molli (IT) Massimiliano Carmazzi (IT)

21:00
Salee Nemèe – Dinan (France)

Match #13 – Dinan Quevert (FR) x FC Barcelona (SP)

Lars Niestroy (DE) Daniel Loewe (DE)

 

 

 

 

WS EUROPE CUP – 1/16 – 2nd LEG

16:00
Sporthalle Hackenberg – Remscheid (Germany)

Match #86 – IGR Remscheid (DE) x US Coutras (FR)

1st Leg: 3-4 – 2nd Leg: – Total goals: 

Roland Eggimann (CH) Steff Jordi (CH)

 

17:00
Palaroller – Biasca (Switzerland)

Match #84 – RC Biasca (CH) x ERG Iserlohn (DE)

1st Leg: 5-4 – 2nd Leg: – Total goals: 

Nuno Melo (FR) Arnaud Esoli (FR)

 

17:30
Rollhockeyhalle – Diessbach (Switzerland)

Match #80 – RHC Diessbach (CH) x La Vendeenne (FR)

1st Leg: 6-6 – 2nd Leg: – Total goals: 

Thomas Ehlert (DE) Thomas Ullrich (DE)

 

18:00
Rollhockeyhallen – Seedorf (Switzerland)

Match #77 – RHC Uri (CH) x Igualada HC (SP)

1st Leg: 1-7 – 2nd Leg: – Total goals: 

Torsten Flossel (DE) Frank Schafer (DE)

 

19:00
Pavelló Municipal Palau 2, Girona (Spain)

Match #82 – Girona HC (SP) x RSC Darmstadt (DE)

1st Leg: 6-1 – 2nd Leg: – Total goals: 

Bruno Sosa (ENG) Karl Wilson (ENG)

 

19:00
Rollhockey Halle Grueneblatz – Uttigen (Switzerland)

Match #83 – RSC Uttigen (CH) x RHC Wolfurt (AT)

1st Leg: 4-5 – 2nd Leg: – Total goals: 

Julien Thibaud (FR) Xavier Bleuzen (FR)

 

20:00
Rollsportarena – Dusseldorf (Germany)

Match #81 – TuS Dusseldorf-Nord (DE) x H Valdagno (IT)

1st Leg: 2-11 – 2nd Leg: – Total goals: 

Gerard Gorina (SP) German Sandoval (SP)

 

20:00
Pavellò d’hoquei Torre Roja – Caldes de Montbui (Espana)

Match #85 – CH Caldes (SP) x SC Tomar (PT)

1st Leg: 2-4 – 2nd Leg: – Total goals: 

Filippo Fronte (IT) Matteo Galoppi (IT)

 

20:30
Complexe sportif du Croissant, Nantes (France)

Match #78 – Nantes ARH (FR) x OC Barcelos (PT)

1st Leg: 4-5 – 2nd Leg: – Total goals: 

Sergi Mayor (SP) Isaac Sanz (SP)

 

20:30
Gymnase des Yvris – Noisy le Grand (France)

Match #79 – CS Noisy Le Grand (FR) x H Sarzana (IT)

1st Leg: 2-6 – 2nd Leg: – Total goals: 

Paulo Almeida (PT) Joao Duarte (PT)

 

21:00
Hoquei Clube de Turquel – Alcobaca (Portugal)

Match #76 – HC Turquel (PT) x RESG Walsum (DE)

1st Leg: 4-4 – 2nd Leg: – Total goals: 

Antonio Gomez (SP) Alberto Lopez (SP)

 

21:30
Pavilhão Desportivo Municipal de Monserrate – Viana do Castelo (Portugal)

Match #75 – Juventude Viana (PT) x RHC Dornbirn (AT)

1st Leg: 5-2 – 2nd Leg: – Total goals: 

Daniel Villar (SP) Inigo Lopez Leiton (SP)