REFEREES DESIGNATION FOR 2ND MATCHDAY OF MALE EUROCUPS

153

GROUP A

19:00
EUROLEAGUE 2017-18 – GROUP A
Hemberg Sporthalle – Iserlohn (Germany)

Match #13 – ERG Iserlohn (DE) v Reus Deportiu (SP)

Julien Thibaud (FR) Xavier Bleuzen (FR)

21:00
EUROLEAGUE 2017-18 – GROUP A
PalaBarsacchi – Viareggio (Italy)

Match #12 – CGC Viareggio (IT) v UD Oliveirense (PT)

Daniel Picò (SP) Jose Gomez (SP)

 

GROUP B

16:00
EUROLEAGUE 2017-18 – GROUP B
Pavellò Olimpic – Vic (Espana)

Match #14 – CP Vic (SP) v H Follonica (IT)

Miguel Guilherme (PT) Ricardo Leao (PT)

20:30
EUROLEAGUE 2017-18 – GROUP B
Complexe Sportif de l’Angelmière – La Roche Sur Yon (France)

Match #15 – La Vendeenne (FR) v FC Porto (PT)

Antonio Gomez (SP) Alberto Lopez (SP)

GROUP C

19:00
EUROLEAGUE 2017-18 – GROUP C
Salle Omnisport du Pierrier – Montreux (Switzerland)

Match #17 – Montreux HC (CH) v FC Barcelona (SP)

Thomas Ullrich (DE) Thomas Ehlert (DE)

21:00
EUROLEAGUE 2017-18 – GROUP C
PalaForte – Forte dei Marmi (Italy)

Match #16 – H Forte dei Marmi (IT) v SL Benfica (PT)

Ivan Gonzalez (SP) Oscar Valverde (SP)

GROUP D

ROUND OF 32 – 1st Leg

17:30
CERS CUP 2017-18 – ROUND OF 32
Hockeyarena – Wolfurt (Austria)

Match #91 – RHC Wolfurt (AT) v Valença HC (PT)

Inigo Leiton (SP) Daniel Villar (SP)

18:00
CERS CUP 2017-18 – ROUND OF 32
Gluckauf Hallen – Hamm (Germany)

Match #94 – SK Germania Herringen (DE) v H Valdagno 1938 (IT)

Juan Melero (SP) Sergi Mayor (SP)

18:30
CERS CUP 2017-18 – ROUND OF 32
Gymnase des Yvris – Noisy le Grand (France)

Match #80 – CS Noisy Le Grand (FR) v Soham RHC (ENG)

Ruben Fernandez (SP) Alberto Veiga (SP)

19:00
CERS CUP 2017-18 – ROUND OF 32
Stadthalle – Dornbirn (Austria)

Match #79 – RHC Dornbirn (AT) v Herne Bay (ENG)

Urs Dornbierer (CH) Johannes Schneider (CH)

20:00
CERS CUP 2017-18 – ROUND OF 32
Rollsportarena – Dusseldorf (Germany)

Match #81 – TuS Dusseldorf Nord (DE) v Juventude Viana (PT)

Joseph Silecchia (IT) Giovanni Andrisani (IT)

20:00
CERS CUP 2017-18 – ROUND OF 32
Pavello Municipal Joan Ortoll – Calafell (Spain)

Match #84 – CE Vendrell (SP) v US Coutras (FR)

Julio Teixeira (PT) Orlando Panza (PT)

20:00
CERS CUP 2017-18 – ROUND OF 32
Pavellò Onze de Setembre – Lleida (Spain)

Match #88 – CE Lleida LLista (SP) v RESG Walsum (DE)

Karl Wilson (ENG) Bruno Sosa (ENG)

20:00
CERS CUP 2017-18 – ROUND OF 32
Pavellò Municipal Oliveras de la Riva – Sant Hipolit de Voltregà (Espana)

Match #87 – CP Voltregà (SP) v IGR Remscheid (DE)

Florindo Cardoso (PT) Paulo Santos (PT)

20:00
CERS CUP 2017-18 – ROUND OF 32
Rollhockey Halle Grueneblatz – Uttigen (Switzerland)

Match #86 – RSC Uttigen (CH) v OC Barcelos (PT)

Lars Niestroy (DE) Frank Schafer (DE)

20:00
CERS CUP 2017-18 – ROUND OF 32
Landesleistungszentrum – Darmstadt (Germany)

Match #85 – RSC Darmstadt (DE) v CE Noia (SP)

Stephane Rizzotti (FR) Pascal Hanras (FR)

20:30
CERS CUP 2017-18 – ROUND OF 32
Salle des Sports du Brockus – Saint-Omer (France)

Match #89 – SCRA Saint Omer (FR) v RHC Diessbach (CH)

Josep Ribò (SP) Raul Burgos (SP)

20:30
CERS CUP 2017-18 – ROUND OF 32
Pavellon Municipal Les Comes – Igualada (Espana)

Match #92 – Igualada HC (SP) v H Sarzana (IT)

Roland Eggimann (CH) Steff Jordi (CH)

20:30
CERS CUP 2017-18 – ROUND OF 32
Roller Stadium – Merignac (France)

Match #90 – SA Merignac (FR) v SC Tomar (PT)

Matteo Galoppi (IT) Franco Ferrari (IT)

20:45
CERS CUP 2017-18 – ROUND OF 32
Palasport Dorando Petri – Correggio (Italy)

Match #93 – Correggio H (IT) v RHC Uri (CH)

Xavier Buixeda (SP) German Sandoval (SP)

21:00
CERS CUP 2017-18 – ROUND OF 32
Palasport Comunale – Breganze (Italy)

Match #83 – H Breganze (IT) v Nantes ARH (FR)

Joaquim Pinto (PT) Paulo Rainha (PT)

21:00
CERS CUP 2017-18 – ROUND OF 32
Hoquei Clube de Turquel – Alcobaca (Portugal)

Match #82 – HC Turquel (PT) v Geneve RHC (CH)

Ulderico Barbarisi (IT) Claudio Ferraro (IT)