Result of the Draw of European Competitions Draw

90

Euroleague Groups

Group A: Reus,Oliveirense,Viareggio,Iserlohn
Group B: Porto,Follonica,Vic,LaVendeenne
Group C: Barcelona,Benfica,Forte,Montreux
Group D: Lodi,Sporting,Liceo,Quevert

First Matchday will be announced after the draw, because some club have problem in their rinks

Cers Cup – 1/16 Final
SK Germania Herringen (DE) – H Valdagno (IT)
RHC Uri (CH) – Correggio H (IT)
H Sarzana (IT) – Igualada HC (SP)
Valença HC (PT) – RHC Wolfurt (AT)
SC Tomar (PT) – SA Merignac (FR)
RHC Diessbach (CH) – SCRA Saint Omer (FR)
RESG Walsum (DE) – LLeida (SP)
Remscheid (DE) – Voltregà (SP)
Barcelos (PT) – RSC Uttigen (CH)
CE Noia (SP) – RSC Darmstadt (DE)
US Coutras (FR) – Vendrell (SP)
Nantes ARH (FR) – Breganze H (IT)
HC Turquel (PT) – Geneve RHC (CH)
Juventude Viana (PT) – Dusseldorf Nord (DE)
Soham RHC (ENG) – CS Noisy Le Grand (FR)
Herne Bay (ENG) – Dornbirn (AT)

Cers Cup – 1/8 final
Winner CE Noia (SP) – RSC Darmstadt (DE) — Winner OC Barcelos (PT) – Uttigen (CH)
Winner Nantes ARH (FR) – Breganze H (IT) — Winner Herne Bay (ENG) – Dornbirn (AT)
Winner HC Turquel (PT) – Geneve RHC (CH) — Winner RHC Diessbach (CH) – SCRA Saint Omer (FR)
Winner H Sarzana (IT) – Igualada HC (SP) — Winner RESG Walsum (DE) – LLeida (SP)
Winner US Coutras (FR) – Vendrell (SP) — Winner Juventude Viana (PT) – Dusseldorf Nord (DE)
Winner Soham RHC (ENG) – CS Noisy Le Grand (FR) — Winner RHC Uri (CH) – Correggio H (IT)
Winner Remscheid (DE) – Voltregà (SP) — Winner Valença HC (PT) – RHC Wolfurt (AT)
Winner SK Germania Herringen (DE) – H Valdagno (IT) — Winner SC Tomar (PT) – SA Merignac (FR)

Female League Cup – 1/8 Final
US Coutras (FR) – Bigues i Riells (SP)
CHP Plegamans (SP) – SL Benfica (PT)
RSC Uttigen (CH) – ERG Iserlohn (DE)
Stuart HCM (PT) – SC Bison Calenberg (DE)
CP Voltregà qualified to Quarterfinals
Estrelas Molfetta (IT) – RHC Vordemwald (CH)
SA Merignac (FR) – Gijon HC (SP)
Tus Dusseldorf (DE) – CS Noisy Le Grand (FR)

Female League Cup – Quartersfinal
CP Voltregà — Winner RSC Uttigen (CH) – ERG Iserlohn (DE)
Winner SA Merignac (FR) – Gijon HC (SP) — Winner US Coutras (FR) – Bigues i Riells (SP)
Winner Tus Dusseldorf (DE) – CS Noisy Le Grand (FR) — Winner Stuart HCM (PT) – SC Bison Calenberg (DE)
Winner CHP Plegamans (SP) – SL Benfica (PT) — Winner Estrelas Molfetta (IT) – RHC Vordemwald (CH)